Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia - nowa książka

Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia - nowa książka
Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN w czerwcu ukaże się książka " Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia" autorstwa Adama Romana.
 

Opis wydawcy:

Testowanie oprogramowania, choć kluczowe dla powodzenia projektów IT, wciąż jest niedocenianą dziedziną inżynierii oprogramowania. Jednym z powodów jest brak solidnych, rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji o tej dyscyplinie. Niniejsza pozycja stanowi nowoczesne, obszerne kompendium wiedzy w zakresie testowania i jakości oprogramowania. Wykorzystanie opisanych w książce metod pozwala na znaczne usprawnienie i profesjonalizację procesu testowego, czyniąc go bardziej efektywnym w znajdowaniu defektów.  Podręcznik w szczególności przeznaczony jest dla:

 

  • początkujących testerów – aby mogli szybko zapoznać się z podstawami testowania,
  • zawodowych testerów – aby ugruntowali i poszerzyli swoją wiedzę o zaawansowane techniki testowania,
  • inżynierów jakości – aby nauczyli się skutecznie wykorzystywać wartościowe modele i narzędzia zapewniania jakości,
  • kierowników i menedżerów testów – aby poznali techniki sprawnego i efektywnego zarządzania procesem testowym w organizacji oraz metody jego doskonalenia,
  • osób przygotowujących się do egzaminów ISTQB na wszystkich poziomach (podstawowym, zaawansowanym i eksperckim) – aby dostarczyć im zwarte źródło materiałów pomocnych w nauce do egzaminu,
  • pracowników naukowych prowadzących badania lub zajęcia dydaktyczne w obszarze inżynierii jakości.


Zaletą książki jest bardzo wiele praktycznych przykładów. Ilustrują one zastosowanie wprowadzonych metod i narzędzi m.in. w takich obszarach, jak: projektowanie testów, analiza ryzyka, dokumentowanie procesu testowego, zarządzanie zespołem testerów, automatyzacja testów, doskonalenie procesu testowego, raportowanie, pomiar i zapewnianie jakości oprogramowania. W wielu książkach poświęconych testowaniu fundamentalne pojęcia czy techniki często są wprowadzane w sposób niejasny, niedbały lub wręcz błędny. Autor niniejszej pozycji dołożył szczególnej staranności w precyzyjnym ich definiowaniu. Stają się przez to dla Czytelnika zrozumiałe, a dzięki dobrze dobranym przykładom – łatwe do zastosowania w praktyce.


 
Od redakcji:

Mieliśmy okazję czytać tę książkę jeszcze przed premierą. Jest to bardzo opasłe kompendium wiedzy testerskiej. Bardzo potrzebne i bardzo kompleksowe. Z naszą recenzją wstrzymamy się do uzyskania końcowej wersji.
 

 

O książce wiele mówi to, jak Adam Roman prezentuje się sam. Podczas prelekcji wygłoszonej na TestingCup 2014 powiedział, że interesują go podstawy testowania, nieukierunkowane na praktykę. Pan Roman będzie również gościem specjalnym podczas edycji 2015.

Więcej o autorze >>

 

 

 

To powinno Cię zainteresować