Warsztat z Pythona dla początkujących

Warsztat stanowi wprowadzenie do Pythona oraz do automatyzacji testów stron internetowych przy użyciu narzędzi Selenium Webdriver, Jenkins oraz Selenium Grid. Celem 3-dniowego kursu jest nabycie umiejętności weryfikacji elementów stron internetowych oraz ich poprawnego działania. Uczestnicy nauczą się podstaw programowania w języku Python, dowiedzą się, jak działają strony internetowe pod maską oraz co definiuje poprawne działanie serwisów. Nauczą się także pisania testów automatycznych oraz uruchamiania ich na własnej aplikacji Jenkins.

 

Do kogo jest kierowany warsztat

Do osób początkujących, zaczynających lub chcących rozpocząć przygodę z automatyzacją testów stron internetowych. Wymagana jest generalna znajomość i obsługa komputerów oraz minimalna wiedza o tym, czym są języki programowania i jak działają. Nie jest wymagane doświadczenie w testowaniu oprogramowania, aczkolwiek mile widziane.

 

Tematyka warsztatu

Dzień I

 1. Wprowadzenie do Pythona
 2. Syntax, zmienne i typy, podstawowe operatory, instrukcje if oraz pętle
 3. Ćwiczenia i pisanie prostych skryptów podczas omawiania teorii
 

Dzień II

 1. Wprowadzenie do technologii webowych - HTML, Javascript, Ajax i co dzieje się pod maską przeglądarki internetowej
 2. Pisanie scenariuszy testowych w oparciu o aplikacje web
 3. Pisanie własnych metod wspomagających
 4. Dynamicznie generowane strony internetowe i jak sobie z nimi radzić - oczekiwanie na elementy
 5. Automatyzacja scenariuszy testowych
 6. Wypełnianie formularzy
 7. Poruszanie się między wieloma oknami
 8. Jak lokalizować elementy - xpath
 9. Sięganie po atrybuty elementów oraz ich wartości
 

Dzień III

 1. Stawianie Selenium Grid
 2. Uruchamianie testów zdalnie
 3. Desired capabilities - jak uruchomić test na konkretnej platformie dostępnej w naszym Selenium Grid
 4. Stawianie oraz konfiguracja Jenkinsa
 5. Uruchamianie testów zdalnie poprzez Jenkinsa

 

O prowadzącym

Krzysztof Skarbiński

QA Lead w firmie Grand Parade. Posiada doświadczenie z wieloma webowymi projektami sięgającymi od małych 3-4-osobowych do średnich 10-15-osobowych zespołów. Od małych frontendowych aplikacji do większych web serwisów, obsługujących ponad 4 miliony zapytań na tydzień. Krzysztof jest przede wszystkim praktykiem, jego zakres obowiązków to, poza koordynowaniem zespołu QA, głównie zadania techniczne.

 

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Aby zarezerwować miejsce na warsztacie skontaktuj się z nami na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Ostateczny termin zgłaszania się na pierwszy warsztat to 10 października br.!

 

Koszt: 2 200,00 PLN netto (2 706,00 PLN brutto)
Temrin: 18-20 kwietnia (Warszawa) oraz 21-23 maja (Wrocław)
Czas trwania: 3 dni (3 x 8 h)
Prowadzący: Krzysztof Skarbiński
Liczba miejsc: 8
 
 

Pierwszą edycję warsztatu zorganizowaliśmy w kwietniu br. Spotkał się on z pozytywną oceną uczestników, co sprawdziliśmy za pomocą ankiet. Trafiło do nas również kilka miłych słów pod adresem warsztatu i jego organizacji, poniżej jedna z nadesłanych opinii.

 

Warsztat oceniam bardzo pozytywnie :)

Bardzo przydatny kurs, jeśli chce się zacząć. Doskonała baza do dalszego rozpoznania tematu automatyzacji testów. Wiedza skompresowana do rozległego minimum :) Przed kursem uczyłam się Pythona we własnym zakresie, co pomogło w zadaniach w dniu pierwszym, ale i tak najbardziej intensywne były kolejne dni, kiedy zdobywaliśmy wiedzę praktyczną i działaliśmy na środowisku. Jeżeli chodzi o Prowadzącego - niesamowity warsztat pedagogiczny i ogromna cierpliwość. Zdecydowanie godny polecenia kurs!

Agnieszka

 
 
Serdecznie zapraszamy!