Selenium WebDriver dla początkujących

 

Szkolenie jest skierowane do osób, które chcą zacząć swoją przygodę z automatyzacją testów aplikacji webowych za pomocą narzędzia Selenium WebDriver. Jest to obecnie najbardziej popularne narzędzie w obszarze automatyzacji testów. Szkolenie prowadzone jest domyślnie w języku JAVA, istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia w innym języku np. C# lub Python. Szkolenie ma charakter warsztatu, z każdym omawianym tematem uczestnicy szkolenia będą tworzyć kod testów automatycznych.

 

Tematyka

1. Przygotowanie środowiska do pracy w oparciu o środowisko deweloperskie Eclipse lub IntelliJ

2. Wprowadzenie do Selenium

3. Selenium WebDriver

a. Klasa WebDriver

  • Sterowniki przeglądarek
  • Konfiguracje
  • Podstawowe operacje

b. Klasa WebElement

  • Lokalizowanie elementów na podstawie selektorów
  • Operacje na elementach

c. Klasa WebDriverWait

  • Oczekiwanie na element
  • Oczekiwanie na zdarzenie

4. Wprowadzenie do PageObjectPattern i PageFactory

5. Wprowadzenie do Data driven testing

6. Wprowadzenie do Selenium Grid

 
 

Przed szkoleniem 

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które potrafią programować w języku Java na poziomie podstawowym oraz znają i rozumieją język HTML.

 

Metody szkolenia 

Szkolenie ma w przeważającej części charakter warsztatu połączonego z częścią wykładową. Kursanci uczą się obsługi narzędzia poprzez rozwiązywanie zadań praktycznych.

 

Materiały szkoleniowe 

Będąc uczestnikiem szkolenia „Selenium WebDriver dla początkujących” otrzymasz komplet starannie opracowanych materiałów szkoleniowych w formie podręcznika opisującego zagadnienia omawiane podczas szkolenia oraz pełen dostęp do materiałów elektronicznych na platformie EDU

 

Po szkoleniu 

Uczestnik kursu posiądzie umiejętność instalacji i obsługi narzędzia Selenium. Nauczy się optymalnie przygotowywać skrypty testowe. Będzie gotowy do podjęcia pracy z narzędziem.

 

Czas trwania: 2 dni (2 x 8 h)

Cena: 2 000,00 PLN netto (2 460,00 PLN brutto)

Pobierz ofertę [PDF] 

 

 

Ścieżka dalszego rozwoju kompetencji i umiejętności

Poniższy schemat obrazuje możliwe ścieżki doskonalenia umiejętności i kompetencji z zakresu narzędzi Selenium.

Agendy szkoleń zostały tak skonstruowane, aby nie pokrywać i nie powielać informacji. Na każdym ze szkoleń otrzymasz nową dawkę wiedzy.

Poniższy wykres sugeruje jedynie ścieżkę rozwoju w ramach udziału w szkoleniach. Na każdy kurs możesz przyjść bez udziału w innym.