Testy funkcjonalne z użyciem Ranorex od podstaw

 

Ranorex to system, w którym można automatyzować prawie każdą aplikację. Dzięki temu szkoleniu uczestnicy poznają wszystkie możliwości narzędzia Ranorex oraz poznają standardy tworzenia testów automatycznych w tym narzędziu. Posiądą oni również wiedzę o przydatnych technikach, typowych problemach i użytecznych rozwiązaniach w automatyzacji testów. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chciałyby nauczyć się tworzyć testy automatyczne, a nie programują na co dzień.

 

Tematyka

1. Wprowadzenie do testów automatycznych
2. Omówienie interfejsu i funkcjonalności narzędzia Ranorex
  • Struktura projektu testowego
  • UI respository 
  • Recording modules 
  • Code modules 
  • Ranorex Spy 
3. Nagranie i odtwarzanie testów
4. Pisanie testów automatycznych 
5. Dobre praktyki stosowane przy automatyzacji aplikacji webowych, mobilnych i desktopowych
6. Data Driven Testing
7. Operacje na plikach i bazach danych
8. Współpraca przy tworzeniu testów automatycznych
9. Ranorex w Continuous Integration 
10. Podsumowanie
 

Przed szkoleniem

Rekomendowany udział w szkoleniu Automatyzacja testowania lub minimum 3-miesięczne doświadczenie w automatyzacji testów.

 

Metody szkolenia

Kurs jest warsztatem praktycznym z wieloma przykładami, ćwiczeniami oraz zadaniami. Prowadzący to jedynie praktycy o umiejętnościach mentorskich i coachingowych - teoretyków brak.

 

Materiały szkoleniowe

Będąc uczestnikiem szkolenia „Testy funkcjonalne z użyciem Ranorex od podstaw” otrzymasz komplet starannie opracowanych materiałów szkoleniowych w formie podręcznika opisującego zagadnienia omawiane podczas szkolenia oraz pełen dostęp do materiałów elektronicznych na platformie EDU.

 

Po szkoleniu

Uczestnik kursu posiądzie umiejętność instalacji i obsługi Ranorexa. Nauczy się optymalnie przygotowywać skrypty testowe. Będzie gotowy do podjęcia pracy z narzędziem.

 

Czas trwania: 2 dni (2 x 8 h)

Cena: 1 600,00 PLN netto (1 968,00 PLN brutto)

Pobierz ofertę [PDF] 

 

Ścieżka rozwoju kompetencji i umiejętności

Poniższy schemat obrazuje możliwe ścieżki doskonalenia umiejętności i kompetencji z zakresu testowania oprogramowania.

Agendy szkoleń zostały tak skonstruowane, aby nie pokrywać i nie powielać informacji. Na każdym ze szkoleń otrzymasz nową dawkę wiedzy.

Poniższy wykres sugeruje jedynie ścieżkę rozwoju w ramach udziału w szkoleniach. Na każdy kurs możesz przyjść bez udziału w innym. W przypadku chęci podejścia do egzaminów ISTQB Poziomu Zaawansowanego (ISTQB Advanced Level) wymagane jest posiadanie certyfikatu na Poziomie Podstawowym (ISTQB Foundation Level). 

 

Ścieżka szkoleń praktycznych