O profesjonalnym testowaniu gier

O profesjonalnym testowaniu gier
"Nieustraszeni pogromcy błędów, czyli o profesjonalnym testowaniu gier video" jest świetnym pokazaniem pracy testerów gier w oparciu o błędy i defekty.
 

Gry video szturmem podbijają świat rozrywki. Wraz z dynamicznym rozwojem branży, wzrastają oczekiwania graczy, a twórcy inwestują coraz więcej w produkcję nowych tytułów. Poziom skomplikowania i zaawansowania gier rośnie. Nieuchronnie przyczynia się to do powstawania wielu błędów, które w trakcie developmentu mnożą się niczym szarańcza. Wirtualny świat potrzebuje bohaterów, by uchronić się przed tą plagą. Kogoś, kto zapewni wysoką jakość końcowego produktu i przyczyni się do spokojnego snu zadowolonych graczy. Naprzeciw temu zadaniu stają Testerzy Gier – nieustraszeni pogromcy błędów, strażnicy bugtrackera, którzy na co dzień w pocie czoła zwalczają wszelkie bugi, crashe i glitche. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda praca testera i chcielibyście wyjść poza utarty stereotyp, że to po prostu granie za pieniądze, to podczas wystąpienia zdradzone są wszelkie arkana tego zawodu. Dowiecie się z jakiego arsenału korzystają testerzy, by wytępić robactwo psujące soft, kto może zaciągnąć się do ekipy, jakie są perspektywy na rozwój w Quality Assurance gier video i dlaczego dla pasjonatów to najlepsza praca na świecie. Podczas prezentacji przybliżona jest sylwetka Testera Gier oraz udzielona odpowiedzieć na typowe pytania dotyczące pracy w GameDevie.

 

 

Sergiusz Ślosarczyk jest QA Manager w firmie QLOC S.A. zajmującej się testami, lokalizacją i portowaniem gier video na różne platformy. Związany z kontrolą jakości od 2010 roku. Swoją karierę zawodową zaczynał jako tester. Zdobywał doświadczenie również za granicą, pracując dla Electronic Arts w Madrycie. Od 2014 roku zarządza działem zapewniania jakości, którego zespół liczy obecnie ponad 100 osób. Nie wyobraża sobie pracy poza branżą gier. Po godzinach, jako zapalony gracz, spędza dużo czasu na wędrówkach po wirtualnych światach. W "realu" miłośnik żeglugi, snowboardu i kultury Japonii.

Prezentacje z konferencji publikowane są na kanale YouTube >>


 

To powinno Cię zainteresować